DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
Dyskusyjny Klub Książki (DKK) - to lokalny klub czytelniczy działający w Filii Nr 3 MBP w Kętrzynie.Celem klubu jest aktywizacja czytelników polegająca na wspólnym czytaniu wybranych książek, recenzowaniu ich i otwartej rozmowie o nich. Ideą DKK jest z jednej strony stworzenie możliwości rozmowy o książkach i poglębienie wiedzy o nich dla tych, którzy są stałymi czytelnikami, a z drugiej zachęcenie do czytania książek ze względu na poruszane w nich tematy.
Organizatorem DKK są bibliotekarki Filii nr 3 MBP : Olga Romaniuk i Lidia Misiun. Moderatorem kętrzyńskiego DKK jest Lidia Misiun. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, zwykle w ostatni piątek w Filii nr 3 przy ulicy Wł. Łokietka 29.
Każdy członek klubu otrzymuje egzemplarz książki do przeczytania. Po dyskusji omówione egzemplarze wracają do WBP w Olsztynie. Uczestnictwo w klubie jest bezpłatne, a bibliotekarki - organizatorki zapewniają ciekawą lekturę i miłą atmosferę...
W zależności od przedstawianych argumentów przyznajemy komuś rację lub nie. Uczymy się przez to tolerancji dla innych. Świat byłby smutny i nudny gdybyśmy wszyscy postrzegali go jednakowo...
Lista członków Klubu jest otwarta, żeby do nas dołączyć potrzebne są tylko chęci i chwila wolnego czasu...
Lista książek przeczytanych w DKK Kętrzyn :
- Jerzy Pilch - Marsz Polonia
- Jacek Dukaj - Lód
- Carlos Ruiz Zafon - Gra anioła
- Katarzyna Krenz - W ogrodzie Mirandy
- Marek Krajewski - Festung Breslau
- Cecelia Ahern - P.S. Kocham Cię
- Ann Patchett - Biegnij
- Katarzyna Grochola - Trzepot skrzydeł
- Majgull Axelsson - Dom Augusty
- Boris Akunin - F.M.
- Khaled Hosseini - Tysiąc wspaniałych słońc
- Sara Waters - Ktoś we mnie
Wybieramy się w niej z pisarzem w niebotyczne peruwiańskie Andy, na spotkanie z Litumą, zgorzkniałym policjantem w stopniu kaprala i dowódcą posterunku w Naccos, gdzie diabeł mówi dobranoc.
Lituma wraz ze swoim zastępcą Tomasem Carreno, który usycha z tęsknoty za ukochaną, zabierają się do wyjaśnienia trzech tajemniczych zniknięć. Sprawa jest jednak o tyle skomplikowana, że ich policyjny posterunek znajduje się przy obozie górników wysadzających skały pod przyszłą drogę, a wokół szarogęszą się krwawi partyzanci z terrorystycznego Świetlistego Szlaku.
Śledztwo jest tu jedynie tłem do fresku o ludzkim życiu, miłości i niespełnieniu. Bohaterom towarzyszy czarny jak sadza los tubylców, wszechobecna przemoc, indiańskie mity i wróżby z liści koki, nawiedzające ludzkie domostwa duchy - jest to realizm magiczny twórczo przetworzony przez pisarza, który chciał napisać prawdę o rodzinnym kraju.
W lokalnym rankingu została oceniona na 8 punktów.
Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na 26.11 - dotyczyć ma książki Waltera Moersa - Miasto Śniących Książek.